Etiket arşivi: arayanlar

Avukat arayanlar için avukat bulma

Hukuk, toplum düzenini sağlayan kurallar bütünüdür. Hukukun üstünlüğü ise tüm vatandaşlara eşit ve aynı mesafede olmasını ifade eder. Hukukçu denildiğinde ilk akla gelen avukatlar’dır. Ancak Avukatlık yasası avukatlara reklam verme imkanı tanımadığından ve sadece avukatlık siteleri yapmalarına izin verildiğinden biz de avukat arayanlar için avukat arama sitelerinden ve dizinlerden bahsetmeye çalışacağız.

Barolar nezdinde avukat araması yapabileceğiniz en önemli site Hukuki net sitesinin, Avukat arama motoru olup, buradan iline ve barosuna göre avukat aramak, adres ve telefonlarını öğrenmek mümkündür.

Avukat bulmak isteyenler için bir diğer site ise www.hukukara.com sitesi dizinidir. Burada avukatlara ait web adreslerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Avukat arayanlar için diğer bir site ise www.avukatlar.biz avukat rehberidir. Burada da avukatların siteleri illere göre sınıflandırılmıştır.

Bunlara ek olarak avukat arayanlar ve avukat bulmak isteyenler için diğer kaynaklar şunlardır:

www.hukuksiteleri.net

www.avtr.info

www.hukukcular.org

www.adalet.info

http://www.arayanlar.info/avukat-arayanlar/

Iş bulma

İş bulma ve iççi bulma bugünün en çok ilgi çeken konularından biri. Bu nedenle internette bolca insan kaynakları ve kariyer sitesi kurulmuştur.

Doğal olarak insanların çalışması, üretmesi ve bunlardan kazanç elde ederek kendilerinin ve ailelerinin geçimini temin etmeleri için bir iş bulmaları gerekmektedir.

İş hayatı mutlu olan bir çalışanın, özel hayatı da bundan olumlu olarak etkilenmekte, iş arayanların aradıkları nitelikte iş bulmamaları halinde ise mutsuz bir aile yaşamı sürdükleri bilimsel olarak ispatlanmıştır.

Ülkemizde iş bulma ve işçi bulma ile ilgili en önemli kurum İş ve İşçi Bulma Kurumu ‘dur. İş ve işçi bulma kurumuna yapılan resmi başvurular ile kurumca, gerek iş arayanlara ve gerekse işçi arayanlara hizmet verilerek, iş ve işçi bulma imkanı tanınmaktadır. http://www.iskur.gov.tr/

Ayrıca özel sektördeki iş bulma siteleri (eleman ve kariyer siteleri), iş arayanlar için iş bulma, eleman arayanlar için de işçi bulma rolü üstlenerek büyük bir hizmet vermektedirler.

İşçi bulmak veyahut iç bulmak için tavsiye edebileceğimiz bazı siteler şunlardır:

www.kariyer.net Kariyer.net iş ve işçi bulma sitesi,

www.yenibiris.com iş ilanları, haberler, makaleler, rehber bilgiler, eğitim ve şirket bilgilerini içeren kaliteli bir iş bulma sitesidir.

www.monster.com.tr Dünyanın ilk ve lider iş ilanları sitesi Monster artık Türkiye’de de hizmet vermektedir.