Etiket arşivi: telefon

IMEI numarası

Cep telefonlarının IMEI numarası nasıl bulunur diyorsanız şu linki kullanınız.

Karşınıza gelen formdaki IMEI numarası kısmına telefonun 15 haneli IMEI no’sunu yazınız. Burada dikkat etmeniz gereken ilk iş sadece rakam kullanmanız, boşluk yada başka bir karakter yazmamanızdır.

Cep telefonu IMEI numarası bulma için ikinci aşama ise formdaki resimde görülen doğrulama kodunu kutucuğa yazmaktır (Şayet sayfa zamanaşımına uğrarsa sayfayı yenileyip, resimdeki kodlar değiştirilir).

Bundan sonra “Sorgula” tuşuna basarak IMEI no’suna ait bilgileri öğrenmek mümkündür.

* Mobil Cihaz Kayıt Sistemi (MKCS) tarafından sağlanan bu sorgulama bilgilendirme gayeli olup, kesinleşmiş kayıt anlamına gelmemekte ve yasal geçerliliği bulunmamaktadır.

Telefon numarasından adres bulma

Telefondan adres bulmak için yapılması gereken en kolay yöntem Türk Telekom Beyaz sayfalarına müracaat etmek.

Telekom’un http://www.ttrehber.gov.tr/trk-wp/IDA2 web adesine girerek, Telefon numarasından adres bulmak mümkün. Telefon numarasını bildiğiniz  ve adresini bulmak istediğiniz kişinin adı, soyadı, telefon il kodunu (örnek:212, 312, 512, 800 gibi) ve biliyorsanız semtini forma yazmanız ve buna göre arama yapmanız gerekmektedir.

* Not: İsimden adres bulmak telekomun sitesine göre pek mümkün değil. Çünkü  bulmak istediğiniz kişinin önce telefon numarasını bulup, sonra adresini bulmak isteseniz dahi, verilen adresin çok açık adresler olmadığını söylemeliyiz.

Telefon no’dan adres bulma programı : Telefon numarasını bildiğiniz ve Türk Telekom rehberinde ismi kayıtlı bütün kişi ve şirketleri çıkarıp adresini veren bir program istiyorsanız http://rapidshare.com/files/928910/telefondan_adres_by_midnightexpress.zip.html linkinden indireceğiniz telefondan adres bulma programı ile aradığınız adreslere ulaşabilirsiniz.

Not: İndirdiğiniz programın rar şifresi: www.sutef.net’tir…