E-Devlet Rehberleri

Bilindiği üzere Türkiye bilişim teknolojilerini devletin her kurumuna ve kuruluşuna sokma yönünde bir çok ülkenin önünde.

E-devlet hizmetleri olarak da nitelendirebileceğimiz bu uygulamalar hergün yaygınlaşmakta. Bu şekilde TC. vatandaşlarının daha az yorularak, bürokrasiyi de minimuma indirerek hem iş hem de zaman yönünden kolay hizmet alınmasını temin etmek fikri gün geçtikçe yaygınlaşmakta.

Tabii bir çok iznin veya işlemin devlet onayından geçmesi gerektiği ve gerekliliği şart olunca bir çok kurum veya kuruluş e-devlet uygulamalarına adaptasyon sürecinde.

Burada en önemli konu, hangi hizmet hangi online e-devlet hizmeti sitesinde? Örneğin fatura yatıracaksınız ama hangi kuruma ve hangi siteden bu işlemi yapabileceğinizi öğrenmek en önemli husus. Bu nedenle gerek devlet tarafından ve gerekse özel kişiler tarafından oluşturulmuş dizinler ve rehberler oldukça önemli bir işlev görmektedir. Biz de bu tip hizmetleri rahatlıkla bulabileceğiniz bir site tavsiye etmek istiyoruz. Bu www.e-devlet.info .

E-devlet.info sitesinin kategorileri ise şimdilik şunlar;

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.