MSN’den IP adresi bulma

MSN’de konuştuğunuz kişinin IP adresini bulmak hiç zor değil.
MSN’de konuşmakta olduğunuz kişinin IP  numarasını tespit etmek istiyorsanız şunları yapmalısınız:

1- MSNden ip bulmak için öncelikle internete bağlı olan MSN dışındaki tüm programları, görüntüleyicinizi (Browser= internet explorer, firefox vs.) kapatmalısınız. Sadece MSN açık kalsın.

2- MSN’den IP bulma için ikinci adım ise şu: Bilgisayarınızın BAŞLAT>ÇALIŞTIR kutucuğuna CMD yazın ve gelen siyah ekrana şunu yazıp enter’a basın : netstat -n

Netstat -n komutu o anda bilgisayarınıza bağlı tüm IP adreslerini gösterecektir.
IP adresini buldunuz, neresi olduğunu mu merak ediyorsunuz? İşte size bir adres : http://whatismyipaddress.com/ ( bu siteye ilk girdiğinizde kendi IP adresinizi görürsünüz, LOOKUP IP ADDRESS kutucuğuna bulduğunuz IP numarasını yazın, nereden olduğunu bulun…

(alıntı: http://www.hukuki.net/forum/showthread.php?t=34941)

MSN’den IP bulmak için bir diğer yöntem ise bu işe yarar programları kullanmak. Örneğin MSN IP numarasını bulma programı oldukça işlevsel.

Programı kurduktan sonra çıkan pencerede solda ilk baştaki play’i tıklayın. Msn ’de Ip adresini bulmak istediğiniz kişiyi belirleyip, ona mesaj atın. Siz mesaj gönderirken ve alırken satırların birinin başında Mavi Bir Ok çıkacaktır. İşte o Mavi Okun gösterdiği satırda ikinci Ip Adresi yani “Remote Ip” Kolonunda ve Mavi Okun olduğu sütunda bulunan Ip bulmak istediğiniz ip numarasıdır.

Msn’de konuştuğumuz kişinin Ip adresinin bu IP olduğunun doğrulaması ise Satırın sonunda ßytes ve Process gösterilen yerde yazan “Msn” yazısıdır (Bazen “msnmsgr” olarak da çıkabilir).

Not: MSN de IP Nosunu Almak istediğiniz kişinin Konuşma Penceresinden Başka Pencere açmazsanız iyi olur .

Programı indirmek için : http://www.indirkullan.com/goster.asp?dosya_id=337

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eleven − 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.