Sosyal medya üzerinden Sevgili bulma

Sosyal medya üzerinden Sevgili bulma

Sosyal medya üzerinden sevgili bulma tavsiyeleri :

Instagram ve Facebook üzerinden sevgili bulmak veya kısaca internetten sevgili bulma konuları çoğu insanın ilgisini çekmekte, güvenilir olup olmadığı tartışıla dursun, özellikle gençler için büyük bir öneme sahip konudur.

Internet ve sosyal medya ağları üzerinde arkadaş veya sevgili edinmek isteyenlere bazı tavsiyeler var bu yazımızda.

Nerede tanıştığınızın önemi yoksa, diğer bir ifadeyle markette, restoranda veya parkta veyahut bir arkadaş toplantısında tanışmak sizin için farketmiyorsa, kısacası görücü usulü tanışma dışındaki araçları ve mekanları kabul etmenizde bir sakınca duymuyorsanız o halde neden internet sayesinde tanışmayasınız ki? Farkı var ancak sanal değil gerçek ise neden olmasın?

Sosyal medyada tanışıp evlenenler olduğuna göre ve bunun zararlı olmadığına, daha doğrusu muhtemel zararları hakkında bilgi sahibi olduğunuza göre başlayalım…

Peki sosyal medyadan gerçek bir sevgili veya arkadaş bulmak istiyorsanız ya da ne yaptıysam yine de sevgili bulamıyorum diyorsanız şu tavsiye ve öneriler çok işinize yarayacaktır.

Yapılması Gerekenler ;

1- Gerçek olun : Örneğin Facebook, Instagram vs. profil resimleri gerçeği yansıtmalı. Kimse sahte (fake) biriyle arkadaşlık kurmak istemez. Gerçek resim paylaşmak istemiyorsanız en azından başkasının fotoğrafı yerine bir sembol kullanmak dahi daha dürüst bir hareket olur.

2- Karşınızdaki kişiye sizin ruh eşiniz olduğunu düşündürtmeye çalışmayın ve siz de bununla kendinizi kandırmayın. Gerçekler her zaman açığa çıkar. Yanıltmayın ancak kendinize özel herşeyi de söylemek zorunda değilsiniz (güvenlik açısından). Örneğin hemen telefon, adres vermek hem tehlikeli hem de itici gelir.

3- Karşınızdakinin hoşunuza gitmeyen, onaylamadığınız özellikleri mutlaka nazik bir şekilde kabul etmediğinizi belirtin. Kendine güven, dürüstlük ve samimiyet en önemli altın kural.

4-  Aceleci olup ilişkiye bir ad vermeye kalkışmayın. Karşınızdaki kişinin evlilik veya arkadaşlık tercihlerinden hangisini kullanmak isteyeceğini bilmeden ve hatta sizin için dahi belirsizken bu konuda kolay yolu seçip alelacele sıkıştırmayın. Buna ilerleyen zaman karar verecektir.

5-  Acil randevu veya görüşme istekleri yerine sakin ve kendinden emin soğukkanlı bir profil çizmelisiniz. Gizemli kişiler her zaman ilgi çeker. Dürüst ve samimi bir hareket tarzı benimsemekle birlikte gizemli olun. Fazla samimiyet veya dürüstlük internette tanıştığınız kişiyi korkutur ve şüphelendirir.

6- İlk görüşmede aranızda bir etkileşim olduğuna eminseniz daha sonraki olası görüşmelerde neler hakkında paylaşım yapabileceğiniz hakkında ip uçları verin.

Kolayca sevgili bulmak veya ilerleyen görüşmelerde başarılı olmak için Sosyal medya paylaşımlarında dikkat edilmesi gerekenler ise şunlar :

Şu paylaşımlar ilgiyi çeker:

 • Hayvanlara duyarlılık.
 • Bebekler ve çocuklar ile ilgili paylaşımlar.
 • Aile ve arkadaşlara önem.
 • Sosyal ortamlar.
 • Müzik ve sanat konulu paylaşımlar.
 • Beslenme ve sağlıklı yaşam tavsiyeleri.
 • Komik ama cinsiyet veya cinsellik içermeyen fıkralar veya diğer mizah türleri.
 • İnsanları güldüren veya duygulandıran içerikler.

Bu tür sempatik ve güven veren paylaşımları yaparsanız karşı cinsin ilgisini çeker size ilgi duymasını sağlayabilirsiniz.

Yapılmaması gerekenler ;

İRONİ (*) : Eğer sosyal medyadan sevgili bulmak istemiyorsanız (antipatik olmak istiyorsanız, karşınızdakini kaçırmak istiyorsanız) şunları yapın :

 • Varsa sürekli çocuklarınızdan bahsedin.
 • Cinsel içerikler paylaşın.
 • Yaptığınız iyilikleri ön plana çıkarın.
 • Sinir bozucu siyaset ve politika haberleri paylaşın.
 • Kimi bulsanız arkadaşlık teklifi gönderin…

(*) Bu son saydığımız hareketleri yapanların sosyal medya üzerinden sevgili bulması mümkün olmayıp, sosyal medyada yalnızlığın habercisi olduğu gibi gerçek sosyal hayatta da anti-sosyal biri olmanıza neden olacağını tavsiye kabilinden hatırlatırız.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − 12 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.